Kalkulace cen

AKCE! Při podpisu smlouvy o dílo v prvním čtvrtletí 2024 si můžete pořídit krásnou roubenku na klíč - včetně základové desky i systému vytápění a ohřevu TUV v reálné ceně pod 3 000 000,-Kč!

Ceny našich krásných domů jsou velmi zajímavé a bezkonkurenční, v porovnání se srovnatelnými (obytná plocha, kvalita provedení, modularita a rychlost stavby, atd.) typy dřevostaveb od jiných dodavatelů. Rámcovou cenovou nabídku dle Vašich požadavků a představ Vám zašleme na dotaz. V současné době se základní ceny dřevostaveb v našem portfoliu pohybují v rozpětí od těch nejlevnějších v cenách od 650 000 Kč (luxusní zateplený zahradní domek i pro celoroční bydlení), až po ty nejprostornější větší domy v cenových relacích do 3 050 000 Kč (ceny bez kuchyňské linky a sanitárního vybavení, včetně kompletních rozvodů a přípojek) . Ceny samozřejmě výrazně ovlivní rozsah sjednané zakázky (dále varianty). Pro všechny typy domů platí, že jsou provedeny z prověřeného a certifikovaného materiálu, při zachování vysoké kvality.

Bonusy: Zákazníkům nabízíme také v roce 2024 zajímavé bonusy - například špičkové čističky vody s ionizátory (ocení zvláště rodiny s malými dětmi), vodíkové generátory,..atd., a také významné slevy na pořízení tepelného čerpadla, ale i jiných systémů vytápění - bytových infra panelů, krbových kamen, atd.

Finanční zajištění projektů, bankovní kritéria, trendy: Při poskytování úvěrů na výstavbu hodnotí dnes banky také trendy, v celé jejich komplexnosti - a velkým trendem současnosti je udržitelnost projektu. Dřevo jako stavební materiál je v současnosti velmi zajímavý směr. V některých zemích západní Evropy, především v Německu, se stává stále oblíbenější a populárnější výstavba z dřevěných materiálů, od malých moderních roubenek až po velké roubené domy (pro zajímavost, i slavný Leonardo DiCaprio si po natočení Titanicu pořídil luxusní roubený dům). Použité materiály zaručují u těchto staveb jejich stabilitu, stálost a dlouhověkost. Ekologická výstavba je samozřejmě důležitá i pro banky. Pokud žádáte u bank o hypoteční úvěr, nejen ty velké zahraniční, ale dnes už i české banky hodnotí, je-li projekt udržitelný. Dokážeme-li nabídnout energeticky šetrnou stavbu - a to my umíme - dosáhnete tak na lepší úrokovou sazbu. 

Ceny našich roubených domů: Klientům nabízíme tři varianty kalkulace, aby měli větší prostor pro rozhodování (také z hlediska finanční náročnosti):

Kompletní dodávka veškerého potřebného materiálu ke stavbě, bez montáže, včetně oken dveří, schodišť, střechy a výkresové dokumentace - ekonomicky nejúspornější varianta pro ty klienty, kteří si postaví dům svépomocí.

Kompletní stavba se zateplením, včetně montáže, oken dveří, schodišť, střechy - součástí standardní kalkulace nejsou přípravné stavební práce (betonové patky, zemní vruty, případně základová deska u větších domů), provedení vnitřní elektroinstalace, rozvodů vody a odpady. Tato varianta kalkulace je jistě finančně výhodná pro klienty, kteří si umí sami svépomocí jmenované práce provést, případně zajistit. 

Dodávka dřevostavby "na klíč". Tato varianta je nejčastější. V rámci montáže provedeme instalaci rozvodů vody, elektřiny, odpadů. Volbu a instalaci otopného systému (akumulační kamna, infrapanely, tepelné čerpadlo, krbová kamna s výměníkem) naceníme individuálně, dle konzultace s Vámi a Vašeho výběru. To platí rovněž i pro samostatné nacenění a realizaci sanitárního zařízení a kuchyňské linky (zvláště mladé rodiny s dětmi jistě ocení také možnost zabudování nejmodernějších ionizátorů a čističek vody).

U typu kalkulace stavby "na klíč" naceňujeme provedení vnitřní elektroinstalace, vodo-topo a přípravné stavební práce pokud možno co nejpřesněji, ale finální ceny se mohou mírně lišit, dle aktuální dostupnosti prováděcích pracovníků, ceny práce a připravenosti terénu; bude vždy dohodnuto individuláně a zakotveno ve Smlouvě o dílo, která je pro nás závazná.

Doplňkový solární systém. Dle vašeho zájmu Vám můžeme rovněž nacenit a realizovat solární systém.

 Součástí realizace - tedy i cenové nabídky - je rovněž dodání kompletní projektové výkresové dokumentace a průkazu energetické náročnosti budovy.